Hem till yogamattan
- för 15 timmar sedan
- 1 min läsning
Jag får påminna mig själv om hur mycket jag älskar rutiner. Jag tänker att jag älskar sommaren och friheten, men ändå... började jag min morgon med en timmes promenad ibland följt av en stund på yogamattan, återhämtning med blicken i horisonten eller ett styrkepass på gymmet där jag skaffade ett sommarkort.

Nu när det närmar sig längtar jag verkligen efter att möta dig på yogamattan i studion igen! Jag har saknat att göra studion mysig innan du kommer, att rulla ut yogamattorna och tända ljusen. Jag har saknat att tänka ut kreativa flöden med meningsfulla teman. Jag har saknat stämningen och värmen i yogastudion.
Så det är med glädje och förväntan jag välkomnar dig hem till kroppen. Andetaget. Till rutinerna som får dig att må bra. Till gemenskapen i yogastudion.
Hem till yogamattan.
Studion öppnar på måndag igen!




Kommentarer